Mücevher Hakkında Herşey...

Lusso Style

Hakkımda - Lusso Style | Mücevher Blogu | A Jewellery Blog

Hakkımda
Feyza Ketenci

editor@lussoconsult.com


Mücevher Hakkında Herşey...
            Güzel ve nadir şeyleri hep sevdim. Herşeyin sebebi bu sanırım...        2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra yüksek lisansımı yaparken, hep ilgilendiğim konu olan gemolojide uzmanlaşmak istedim. 2004 yılından beri bellibaşlı kuyum firmalarında ekspertiz, değerli taş eğitimi ve satın alma hizmetlerinde bulundum. 2009-2010 döneminde de Bahçeşehir Üniversitesi'nde Gemoloji (Değerli Taş Bilimi) dersi verdim. 
        Akademik kariyerimin yanında GIA (Gemological Institute of America- USA) ve HRD (Hooge Raad vor Diamant- Belçika) değerli taş uzmanlık sertifikalarına da sahip oldum, dünya standartlarını yakından takip etmek için. Okumanın, öğrenmenin  sonu olmadığına inandığım için de "Elmas Jeolojisi" üzerine doktora çalışması yapmaya başladım. 
        Tabii ki dünyanın farklı ülkelerini görme ve lüks tüketim sektörünü tanıma fırsatı buldum çalışırken. Bu arada Gabrielle Chanel'in  "lüks ucuzun değil, bayağılığın karşıtıdır " sözünün ne kadar doğru olduğunu bizzat yaşayarak anladım ister istemez edindiğim tecrübelerden... Şimdi, bilgilerimi, düşüncelerimi ve duygularımı özgürce  ifade edebilmek için  2012 yılı başında kurduğum Lusso Danışmanlık, Eğitim, Tic. ile yine aynı sektörde faaliyete devam ediyorum. Mücevherler ruhumu mest eden bir zevk benim için, bu yüzden de mesleği ile hobisini birleştirebilen şanslı azınlıktan olduğuma inanıyorum.       Benimle aynı zevki paylaşanları da bloguma bekliyorum.

Sevgiler,

Feyza Ketenci

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınızı bekliyorum:)
(Hesabınız yoksa anonim seçeneğini işaretleyin, aksi halde yorumlarınız ulaşmaz.)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...