Mücevher Hakkında Herşey...

Lusso Style

Altın Portakal, Hülya Avşar ve Pırlantalar - Lusso Style | Mücevher Blogu | A Jewellery Blog

13 Ekim 2012 Cumartesi

Altın Portakal, Hülya Avşar ve Pırlantalar

Hülya Avşar Altın Portakal

          Sonunda beklediğim, istediğim oldu! Ünlü bir mücevher markası, kırmızı halıda ünlü bir yıldıza sponsor oldu...
         Yıllarca Oscar, Emmy, Grammy, Cannes gibi organizasyonların kırmızı halı görüntülerine bakıp kim ne giymiş, kim ne takmış neden bizim ünlüler böyle giyinip süslenmiyor diye hayıflanırdım. Tabii ki ülkemizde yapılan organizasyonlar bu saydıklarım kadar büyük değil ama biz de kendi çapımızda festival, ödül öreni vs. tertip ediyoruz. Bizim de güzel, yakışıklı yıldızlarımız var ama neden böyle fotoğraflar göremiyoruz diyordum. Acımazsızlık etmeyip şunu söylemeliyim, bu işlerde bütçenin önemi muhakkak. Nerede olursa olsun sponsorsuz show olmuyor! Hele konu mücevher olunca...Malum pahada ağır parçaları alıp, değişik değişik takıp çıkarmak iyi yatırım yapmayı gerektirir. 

         49.Altın Portakal film festivali jüri başkanı Hülya Avşardı, bunu aylar öncesinden biliyorduk. Duyduk ki Chopard, Hülya Avşar'a sponsor olmuş, güzel yıldız festival boyunca markanın mücevherlerini kullanmış. Bunu duyduğuma hakikaten çok sevindim. Bu sponsorluk, hem markanın Türkiye pazarı için çok iyi bir PR çalışması olur, hem de diğer markalar için de örnek teşkil eder diye ümit ediyorum. 

        Bütün bu olumlu gelişmeler yanında, gördüğüm bazı şeyleri yazmadan geçemeyeceğim. Mücevher kullanımında bazı yazılı olmayan kurallar vardır ve bunlar globaldir. Kostümün modeline, kumaşına göre kullanılan mücevherin de bir matematiği vardır. Öyle ince bir hesaptır ki bu ağırlık merkezini kaydırırsak, yıkılır.Yani beklenen etkiyi yaratmaz.          Yani beklerdim ki o inci gerdanlık ile takımı olmayan (yada öyle duran) o kadar büyük küpeler kullanılmasın açılış gecesinde... Ve aynı hata kapanış gecesinde yapılmasın...


Hülya Avşar Kırmızı Halıda


         Biri desin ki Y kolye ile bu küpeyi kullanmayalım Hülya hanım...

        Okuduğum haberlere göre, firma 2013 Cannes film festivaline Hülya Avşar'ı da davet etmiş. Umarım  daha önce Kate Winslet, Penelope Cruz, Gwyneth Paltrow, Charlize Theron, Marion Cotillard, Eva Herzigova, Kylie Minogue gibi ünlüleri gördüğümüz gibi görürüz Hülya Avşar'ı da Cannes'da pırlantalar içinde Chopard mücevherleri ile...
      
        Güzellik göz alıcı, mücevherler göz alıcı olunca, gözlerim mükemmeli arıyor...


2 yorum:

 1. Mücevher kullanımı konusundaki değerlendirmeleriniz çok yerinde. Tasarım hırsızlığı konusundaki yazınızda çok doğru. Ama kim dinler. Takibedilmesi gereken bir site yapmışsınız, kutlarım.
  Filiz Vural
  Tasarımcı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim Filiz Hanım.

   Sil

Yorumlarınızı bekliyorum:)
(Hesabınız yoksa anonim seçeneğini işaretleyin, aksi halde yorumlarınız ulaşmaz.)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...