Mücevher Hakkında Herşey...

Lusso Style

İki Yeni Mücevher Reklamı - Bulgari ve Dolce&Gabbana Mücevherleri - Lusso Style | Mücevher Blogu | A Jewellery Blog

23 Mart 2013 Cumartesi

İki Yeni Mücevher Reklamı - Bulgari ve Dolce&Gabbana Mücevherleri

Uzun süredir lüks mücevher markalarının dijital iletişimi konusuna ilgi duyuyor ve araştırıyorum. Bu hafta gözüme iki markanın reklam filmi ilişti...
Bulgari- Eternal Promise


       Bunlardan birincisi Bulgari... Yeni evlilik (ya da gelin de diyebiliriz) koleksiyonu Eternal Promise reklam filmi yakın tarihte yayınlandı. Ne yalan söyleyeyim defalarca izledim, keşke daha uzun olsaydı, hatta bunun sinema filmi olsa da gitsek dedim kendi kendime. Roma'da geçen filmin, özellikle Sistine Şapel'indeki görüntülerini çok güzel buldum. Reklam filmi öncelikle "duygu" yu çok iyi aktarmış. İlk bakışta biraz Tiffany reklamlarına benziyor ama daha tutkulu ve romantik... "Sonsuza kadar" ( eternal love, love is forever) hikayesi genellikle pırlanta reklamlarında çok kullanılan bir hikayedir 1940'lı yıllardan beri ama önemli olan bir reklamı izlerken "bayat fikir" düşüncesine kapılmamak bana göre. Bu bakımdan çok başarılı buldum bu reklamı.

İkinci reklam ise Dolce & Gabbana'nın... 

http://www.dolcegabbana.it/dg/accessori/gioielli/main/#/collection/


      Dolce & Gabbana'nın safir, yakut, inci ve altının üç renginin kullanıldığı ilk mücevher koleksiyonunu tanıtmak amacıyla yayınlandı reklam. Bu film de duyguyu çok iyi vermiş, yine tema aşk ama çok daha tutku dolu, çarpıcı, kışkırtıcı...Beğenmedim diyemem ama benim favorim Bulgari reklamı!

Ya sizin favoriniz hangisi?
1 yorum:

  1. bulgari'ye ayrı bir bayılırım gerçekten güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık.

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı bekliyorum:)
(Hesabınız yoksa anonim seçeneğini işaretleyin, aksi halde yorumlarınız ulaşmaz.)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...